SUNFARMING GIDA VE ENERJİ

TEMİZ ENERJİ + BÖLGESEL GIDA + İSTİHDAM + EĞİTİM + SU YÖNETİMİ

SUNFARMING İKİ EŞSİZ KONSEPT GELİŞTİRDİ:

SUNfarming “Gıda ve Enerji” konseptleri acil ihtiyaç duyulduğu yerlerde iş, eğitim, gıda, enerji ve altyapı sağlar. Avrupa teknolojileri ve endüstriyle kurulan kamu-özel ortaklıkları aracılığıyla projelerin uzun vadeli ve güvenilir yönetimi, yatırımı güvence altına alır. Sürdürülebilir güneş enerjisi ile bölgesel gıda bir arada, aynı alanda üretilir.

SUNFARMING GIDA VE ENERJİ EĞİTİMİ KONSEPTİ

SUNfarming’in “Gıda ve Enerji” Eğitimi Konsepti ile hem solar fotovoltaik aracılığıyla çevre dostu enerji güvenliği sağlamak amacıyla, hem de tarım-güneş teknolojilerimize sürdürülebilir gıda arzına katkıda bulunma fırsatı sunmak, işsizlikle mücadele etmek ve insanların eğitimine destek vermek amacıyla, çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. SUNfarming “Gıda ve Enerji” tesisleri gelişmekte olan ülkelerde ve kriz bölgelerinde bulunan insanların yaşam koşullarının sürdürülebilir bir şekilde iyileştirilmesine eşsiz bir biçimde katkı sağlayabilir.

SUNFARMING KENTSEL GIDA VE ENERJİ KONSEPTİ

Yapısal kalkınma, yenilenebilir enerjiler SUNfarming’e başvururlar.

SUNfarming eşi benzeri olmayan “Kentsel Gıda ve Enerji” Konseptini geliştirmiştir: sürdürülebilir enerji ile bölgesel gıda bir arada, aynı yerde, üretilir. Güneş enerjisine ek olarak sebzeler, meyveler ya da çiçekler yeni veya halihazırda inşa edilmiş olan özel tarım-güneş gıda ve enerji seralarında ya da fotovoltaik açık alanlarda bölgesel olarak yetiştirilebilir.

Diğer bir avantaj:

SUNfarming doğrudan elektrik konsepti ile yıllardır yerel otoritelere, ticari ve endüstriyel şirketlere kendimize ait fotovoltaik tesislerimizden temiz enerji temin ediyoruz ve ayrıca daha uygun koşullarda tasarruf sunabiliyoruz.