SUNFARMING SOLAR EĞİTİM MERKEZİ SURİYE

Bu proje DEG (Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft) ile işbirliği içerisinde “Klimapartnerchaften” programı tarafından desteklendi..

PROJE ORTAKLARI

SURİYE, HALEP, "SUNSYR" SOLAR EĞİTİM MERKEZİ 2011/12

Suriye’de fotovoltaiklere ilişkin bir kamu-özel ortaklığı projesi olan “Bir Eğitim Merkezi Kurulması” projesinin bir parçası olarak, AIC Halep Endüstri Şehri’nde, Halep Üniversitesi’nde ve Suriye Mühendis ve Mimarlar Birliği’nde (OSEA) eğitim tesisleri kurduk. 

Seçkin uzmanlar, bağımsız şekilde güneş enerjisi uzmanları yetiştirebilmeleri ve fotovoltaik sistemler planlayabilmeleri, kurulumunu gerçekleştirebilmeleri, işletebilmeleri ve bakımını yapabilmeleri için, elektrik üretimi için güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu ve kullanımı konularında bilgi aktarımı ve çoğaltımını sağlayacak eğitmenler olarak eğitildiler.

100 elektrik mühendisi ve tesisatçısı savaşın patlak vermesinden kısa bir süre öncesine kadar yetiştirildi. SUNfarming güvenlik durumu izin verir vermez en kısa süre içerisinde PV uzmanlarının eğitim merkezinde eğitilmesine ve nüfusun enerji tedarikine önemli bir katkı sağlamaya devam edecek.